ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 6.06.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 595 000 zł - 79.33%

1.04.2018 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

ŻYCZENIA.

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Tą radosną nowiną chcemy podzielić się z Wami, drodzy Parafianie i przybyli do nas Goście, w ten dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Niech to będzie  też okazją do złożenia z serca płynących życzeń. Pragniemy, aby słowa pokoju, jakie wyrzekł Chrystus w Wieczerniku, wśród zalęknionych uczniów, odmieniły i nasze życie. Niech sprawią, abyśmy każdego dnia umierali dla grzechu, a żyli dla Boga. Niech odsuną od nas  lęk, obawę i smutek, a serca napełnią wiarą, nadzieją i miłością. Życzymy, aby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was radością, łaską zdrowia i wszelką doczesną pomyślnością. Szczęść Boże!

Duszpasterze – Salezjanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas liturgii Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego: służbie liturgicznej, pracownikom posługującym w zakrystii, panu organiście z małżonką, zespołowi muzycznemu, paniom i panom sprzątającym i przygotowującym kościół i jego otoczenie, paniom układającym kwiaty, tym, którzy przygotowali Ciemnicę, młodzieży przygotowującej Grób Pański, apostołom z Wielkiego Czwartku, grupie Caritas przygotowującej pomoc dla ubogich, harcerzom, orkiestrze, policji i wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy uroczystości.
 2. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w dolnym kościele oraz Mszy św. akademickiej o godz. 20.00. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z nowenną i koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 18.00.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00 Msza św. w intencji małżonków obchodzących jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym dniu również będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rozwój uczelni katolickich. Bóg zapłać Paniom i Panom pomagającym w zbiórce oraz za dar serca na ten jakże szczytny cel.
 4. W czwartek z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. o g. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu do g. 21.00.
 5. W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o g. 8.00; 12.00 i 18.00.
 6. W sobotę z racji I soboty miesiąca o g. 11.00 „Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi” a o g. 12. 00 Msza św.
  Natomiast na Mszy św. o g. 18.00 Modlimy się w intencjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą codziennie odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45 przed obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. s. Faustyny.
  W niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Msza św.  w int. czcicieli Bożego Miłosierdzia poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 8. W przyszłą niedzielę również przynosimy skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.
 9. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać przedruk artykuły napisanego przez ks. Sławomira Drapiewskiego o przeżyciu Triduum Paschalnego na misji, artykuł o oktawie Wielkanocnej oraz uroczystości zwiastowania Pańskiego.

 

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Władysław KOCIK; Barbara ADAMIAK

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.