ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 8.08.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 623 700 zł - 83.16%

12.01.2020 – 1 NIEDZIELA ZWYKŁA (CHRZTU PAŃSKIEGO)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj na godz. 12:30 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 wraz z nauczycielami serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych parafian na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” do sali teatralnej – wejście od ul. Inowrocławskiej.
 2. W poniedziałek 13 stycznia przypada w naszej parafii dzień wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8:00 w górnym k-le.
  W ramach adoracji o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 17:00 różaniec fatimski i zakończenie adoracji. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Czwartek zapraszamy na nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych na godz. 18:00. Taca zbierana na Mszy św. nowennowej przeznaczona jest na wsparcie Radia MARYJA.
 4. W piątek 17.01. na Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencjach Ojca św., naszej Ojczyzny, Radia Maryja, TV TRWAM i kapłanów naszej Parafii.
 5. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek, w dolnym kościele o godz. 19:30. Na tą Mszę św. zapraszamy także całą młodzież naszej parafii.
 6. W sobotę 18.01. rozpocznie się w całym Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 7. Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza studentów na spotkania od poniedziałku do piątku na godz. 19:30 do sali nr 7 w domu katechetycznym, wejście od ul. Inowrocławskiej.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na półkolonie zimowe od 17-21.02.20. Koszt 70 zł. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii. W programie wiele atrakcji. W niedzielę 26.01. na ten właśnie cel będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek, oraz wziąć udział w kiermaszu ciast, z którego dochód przeznaczony będzie również na półkolonie.
  Poszukujemy chętnych wolontariuszy w wieku licealnym, którzy chcieli by pomóc przy organizacji i przeprowadzeniu naszych półkolonii. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. Marcina.
 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 3.02. i potrwa do 27.02. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym (wejście od ul. Mł. Techników) o godz. 19:30. Zapisy na pierwszym spotkaniu lub drogą mailową – adres podany jest na stronie parafii. Wcześniej nie trzeba się zapisywać.
 10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterską – kolęda. Ministranci poinformują o planowanej wizycie kapłana osobiście lub poprzez kartkę w skrzynce pocztowej na dwa dni przed kolędą. Planowany rozkład kolędy wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 485 560 zł. Trwa montaż organów: w najbliższym czasie będzie instalowana linia energetyczna, dalszy ciąg montażu elektronicznego oraz rozpocznie się strojenie głosów.  Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Helena WITKOWSKA; Henryk KRAWCZYK; Emilia KULA; Daniel HOŁTYN; Władysław PUSTUŁA; Zdzisław KOWALSKI; Jacek BURZYŃSKI.   

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
Proboszcz