ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

13.05.2018 – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Wniebowstąpienie Pańskie – Dzień Pierwszej Komunii Świętej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci naszej parafii po raz pierwszy będą uczestniczyć w pełni we Mszy św. Polecajmy je Panu Jezusowi w naszych modlitwach, prosząc, aby przez całe swe życie karmiły się „chlebem dającym życie wieczne”. Dzieci komunijne przez najbliższy tzw. „biały tydzień” – od poniedziałku do piątku – gromadzą się razem z rodzicami na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i na Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dofinansowanie pielgrzymki dzieci i młodzieży do Częstochowy organizowanej przez Koło Przyjaciół Radia Maryja. Wyjazd dla młodzieży jest 26 maja a dla dzieci – 16 czerwca. Bliższe informacje w bibliotece parafialnej w każdą niedzielę od 11.30 do 13.00.
 3. Również dzisiaj, z racji 13 dnia miesiąca przypada wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem i procesją po Mszy św.o godz. 18.00.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek o godz. 19.00 do 20.00 adoracji Najśw. Sakramentu w sali od ul. Zachodniej.
 6. W środę, 16 maja na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojca św., Radia Maryja i TV TRWAM. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w bibliotece parafialnej.
 7. Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza wszystkich studentów na Eucharystie akademickie w każdą niedzielę o 20.00, a po nich na wspólną kolację. W tym tygodniu zapraszamy we wtorek o g. 19.30 na kolejne spotkanie biblijne z Dziejami Apostolskimi, a w środę, na 19.30 na katechezę studencką i dyskusję nt. Droga wychodzenia z lęku, której uczy nas Jezus. Ponadto zachęcamy do dołączania do scholi akademickiej. Szczegóły na Facebooku duszpasterstwa.
 8. W czwartek w Laboratorium Wiary konferencja: „Rodzina w zamyśle Bożym”. Po konferencji adoracja Najśw. Sakramentu i wspólnotowe spotkanie. Zapraszamy na godz. 19.30 do sali od ul. Zachodniej. Szczegóły na Facebooku „laboratorium wiary u Chrystusa Króla”.
 9. Przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę do tej uroczystości odmawiamy podczas nabożeństwa majowego.
 10. VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 2 czerwca. Zapisy u zelatorów Róż Różańcowych oraz w zakrystii. Koszt 45 zł. Przy zapisie podajemy adres i nr PESEL.
 11. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 18
  przy ul. Poznańskiej 26 zaprasza na dzień otwarty w poniedziałek 14 maja 2018r.
  od godz. 16.30 do godz.18.00.
 12. W sobotę, 19 maja Szkoła Podstawowa nr 14 przy ul. Zachodniej zaprasza na piknik rodzinny, który rozpocznie się o godz. 11.00. W programie moc atrakcji.
 13. Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS Angels zaprasza dzieci w wieku od 6-go do 16-go roku życia na obóz sportowy w Głuchołazach. Szczegóły u Ks. Dariusza.
 14. W najnowszym numerze dwutygodnika Rycerze Chrystusa Króla możemy przeczytać wywiad z ks. Sławomorem Drapiewskim – misjonarzem z Brazylii, który w zeszłą niedziele odwiedził naszą parafię. Poza tym w numerze znajdziemy artykuł o św. Macieju apostole oraz relację z ostatniej pielgrzymki ministranckiej (tzw. PIM) w Twardogórze. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 15. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (RTV i AGD np. pralki, telewizory, monitory, komputery). Zbiórka odbędzie się 26 maja w godz. 8.00 – 12.30. Sprzęt można przynosić na placu od ul. Salezjańskiej róg Inowrocławskiej. Przychody z akcji przeznaczone będą na misje. (Wyposażenie do szpitala misyjnego na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce).


Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Kazimiera LELAKOWSKA; Eleonora SKOWROŃSKA; Janina BOGDAŁA;

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.