ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

17.11.2019 – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 16:00 spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 2. W listopadzie nabożeństwo różańcowe z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.15.
 3. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu w godz. od 19.00 do 20.00 w dolnym kościele.
 4. We wtorek 19 listopada o godz. 16:00 w sali nr 5 będzie spotkanie katechetów.
 5. Zapraszamy na modlitwę pieśniami Taize w środę 20 XI o godzinie 19.00 w dolnym kościele. Chcemy modlić się w intencji młodych osób z całej Europy, których pod koniec grudnia będziemy gościli w naszej parafii.
 6. Laboratorium Wiary zaprasza młodzież postakademicką i pracującą na Mszę Świętą w czwartek na godz. 19:30 do salki od ul. Zachodniej.
 7. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i chcącą przyjąć ten sakrament będzie w piątek, w dolnym kościele o godz. 19:30. Na tą Mszę św. zapraszamy także całą młodzież naszej parafii.
 8. Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza studentów na spotkania od poniedziałku do piątku na godz. 19.30 do sali nr 7 w domu katechetycznym, wejście od ul. Inowrocławskiej.
 9. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Parafian o przynoszenie fantów, które dzieci będą mogły wylosować na roratach. Nagrody można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 10. Zapisy na dwudniową pielgrzymkę do Torunia na uroczystości rocznicowe Radia Maryja w dniach 7 i 8 grudnia będą w bibliotece parafialnej w każdą niedziele od 11.00 do 13.00 wejście od ul. Salezjańskiej.
 11. W przyszłą niedzielę 24 listopada w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Do uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
  W sobotę 23 listopada – w wigilię tej Uroczystości będzie czuwanie i modlitwa uwielbienia: o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp. Jacka Kicińskiego; po Mszy św. konferencja i po konferencji czuwanie i modlitwa uwielbienia. Natomiast w dzień uroczystości Chrystusa Króla kazania na Mszach św. głosi o. Michał Serwiński – klaretyn. Natomiast sumę odpustową o godz. 13.00 odprawi i kazanie wygłosi J.E. ks. Bp. Jacek Kiciński. W dniu odpustu tradycyjnie zapraszamy parafian od godz. 11.00 na odpustowy bigos i ciasto z kawą lub herbatą. Miejsce spotkania to korytarz przed salą teatralną, wejście od ul. Inowrocławskiej – przy pochylni. Porcja bigosu i ciasta to cegiełka na nasze organy. Będzie można dobrowolnie złożyć ofiarę na ten cel. Kto z parafian chciałby się podzielić odpustowym ciastem to wypieki można przynosić w sobotę 23 listopada od 17:30 do 19:00; a w niedzielę od 9:30 koło sali teatralnej. Serdecznie prosimy i dziękujemy.
 12. W niedzielę 24 listopada zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na zabawę odpustowo-andrzejkową po Mszy św. o godz. 11.30. W programie wiele atrakcji.
 13. W związku z przygotowaniami do odpustu serdecznie zapraszamy osoby gotowe ofiarować swój czas i siły do posprzątania kościoła i umycia okien w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, po porannej Mszy św.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 395.200 zł. Trwa już montaż organów. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Ewa KRAMKOWSKA; Adam TOMCZAK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 Ks. Jerzy Bachor
proboszcz