ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 8.08.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 623 700 zł - 83.16%

19.01.2020 – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwartek zapraszamy na nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych na godz. 18.00. Taca zbierana na Mszy św. nowennowej przeznaczona jest na wsparcie Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.
 2. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek, w dolnym kościele o godz. 19:30. Na tą Mszę św. zapraszamy także całą młodzież naszej parafii.
 3. Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza studentów na spotkania od poniedziałku do piątku na godz. 19.30 do sali nr 7 w domu katechetycznym, wejście od ul. Inowrocławskiej.
 4. Laboratorium Wiary zaprasza młodzież postakademicką i pracującą na adorację ze śpiewem i Słowem w czwartek na godz. 19:30 do salki od ul. Zachodniej. Po spotkaniu rozmowy przy herbacie.
 5. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu diakonii muzycznej Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre, który odbędzie się w czwartek – 23 stycznia o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 6. W przyszłą niedzielę 26 stycznia na Mszach św. będziemy w naszej parafii świętować uroczystość św. Jana Bosko. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież i starszych po Mszy św. o godz. 11.30 do Sali rekreacyjnej na TOMBOLĘ i inne gry i zabawy.
 7. Dzieci i młodzież zapraszamy na półkolonie zimowe od 17-21.02.20. Koszt 70 zł. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii. W programie wiele atrakcji. W niedzielę 26.01. na ten właśnie cel będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek, oraz wziąć udział w kiermaszu ciast, z którego dochód przeznaczony będzie również na półkolonie. Osoby, które chciałyby upiec ciasto prosimy o przyniesienie wypieków do zakrystii w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano.
  Poszukujemy chętnych wolontariuszy w wieku licealnym, którzy chcieli by pomóc przy organizacji i przeprowadzeniu naszych półkolonii. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. Marcina.
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 3.02. i potrwa do 27.02. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym (wejście od ul. Mł. Techników) o godz. 19.30. Zapisy drogą mailową – adres podany jest na stronie parafii, bądź na pierwszym spotkaniu. Wcześniej nie trzeba się zapisywać.
 9. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterską – kolęda. Ministranci poinformują o planowanej wizycie kapłana osobiście lub poprzez kartkę w skrzynce pocztowej na dwa dni przed kolędą. Planowany rozkład kolędy wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii.
 10. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać wspomnienia parafian z Europejskiego Spotkania Młodych Taize oraz artykuł o następcach księdza Bosko.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 490 500 zł. Trwa montaż organów: w najbliższym czasie będzie instalowana linia energetyczna, dalszy ciąg montażu elektronicznego oraz rozpocznie się strojenie głosów.  Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Wiktoria ZALWERT; Andrzej KAPELUSZ; Jan WAŻYŃSKI; Edmund KOŁODZIEJCZAK.   

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
Proboszcz