ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

9.06.2019 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za zbożny i publiczny udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można dostąpić odpustu zupełnego po zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. i wola wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 2. Zapraszamy dziś całą wspólnotę parafialną na Rodzinny Festyn Parafialny. Festyn rozpocznie się o godz. 14.30. Chętnych prosimy o przynoszenie ciast własnego wypieku na kiermasz. W programie organizatorzy przewidują moc atrakcji m. in.: wielobój, zamek dmuchany, znakowanie rowerów (potrzebny dowod osobisty), wata cukrowa, grill i wiele innych atrakcji.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. W czwartki nabożeństwo połączone jest z nowenną do MB Wspomożycielki Wiernych.
 4. W poniedziałek 10 czerwca przypada święto Najśw Maryi Panny Matki Kościoła.W tym dniu zapraszamy na adoracje Najśw. Sakramentu w godz. od 19.00 do 20.00  do dolnego kościoła.
 5. W czwartek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie i procesja o godz. 21.00.
 6. Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza na Mszę Świętą podczas której modlić będziemy się w intencji studentów zdających zaliczenia, egzaminy, składających prace oraz w intencji przyjęcia na wymarzony kierunek studiów dla przyszłych studentów. Eucharystia odbędzie się w czwartek, 13 czerwca o 20.00. Wcześniej, o 19.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!
 7. Wspólnota postakademicka Laboratorium Wiary zaprasza w najbliższy czwartek na konferencję o smutku: „Wstał, zjadł i położył się”, czyli „Smutno mi, Boże” oraz adorację Najśw. Sakramentu. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:30 w salce od ul. Zachodniej, a po nim zapraszamy na wspólną herbatę i integrację.
 8. Oprawę muzyczną Mszy św. w dniu 16 czerwca o godz. 10.00, 13.00 i 18.00 uświetni wybitny wirtuoz skrzypiec Pan prof. dr hab. Adam Musialski z Akademii Muzycznej w Katowicach. Artysta ten występował we wszystkich niemal krajach Europy, w Australii i USA. W swoim dorobku estradowym ma ponad 1000 koncertów i wiele prestiżowych nagród. Sakralna muzyka skrzypcowa stanowi poważną i niezwykle ubogacającą duchowo pozycję w Jego repertuarze.
 9. Zapraszamy dzieci na pielgrzymkę na Jasną Górę 16 czerwca oraz całe rodziny na 14 lipca również na Jasną Górę. Zapisy i bliższe informacje w czwartek po nabożeństwie wieczornym oraz w każdą niedzielę od 11.00 do 13.00 w bibliotece parafialnej, wejście od ul. Salezjańskiej. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli przy wyjściach z kościoła zbierane są ofiary na pokrycie kosztów pielgrzymki dzieci na Jasną Górę. Za dar serca serdecznie dziękujemy.
 10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można zakupić ozdoby na okna z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy.
 11. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać artykuł o Błogosławionych Oratorianach z Poznania oraz konferencji Nicka Vujicicia, która była finałem Odnowy Festival.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło 191.860 zł. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. :

Stanisław SAPISZCZUK; Alicja NOWAK; Weronika JACHYRA; Halina Bulak; Józef MAJKA; Joanna CICHOCKA; Maria RAK VEL RACZEK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz