ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

24.12.2019 – Boże Narodzenie

Drodzy Parafianie! Szanowni Goście!

Dziś wpatrujemy się w Boga, który stał się człowiekiem, pochylamy się nad Słowem, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. W swoim przyjściu na świat Bóg pokazuje nam, że jest Bogiem otwartym na człowieka, gotów sam stać się dla nas pokarmem. Przychodzi na świat w Betlejem, w domu chleba i sam staje się Chlebem Żywym, który zstąpił z nieba.
Życzymy, aby spotkanie z przychodzącym na świat Zbawicielem zaowocowało w nas darem pokoju, miłości i wzajemnej życzliwości oraz błogosławieństwem Bożej Dzieciny na każdy dzień. Wesołych Świąt!

Duszpasterze – Salezjanie

Składamy serdeczne podziękowania: państwu kościelnym Hannie i Józefowi Badylakom, pani Grażynie Siedleckiej, Danielowi Lachowskiemu za pracę w zakrystii i organizację przebiegu świąt; p. organiście Marcinowi wraz z małżonką, scholii dziecięcej i młodzieżowej za oprawę muzyczną; panu Antoniemu Matuszczakowi za pomoc przy zbieraniu tacy; Michałowi Kawie za wszelką pomoc oraz za pilnowanie i aktualizację parafialnej strony internetowej; Służbie Liturgicznej za obecność i oprawę liturgii; ekipie, która przywiozła, oprawiła, ustawiła i ubrała choinki oraz zrobiła szopkę bożonarodzeniową; paniom i panom za posprzątanie i świąteczny wystrój naszej świątyni; pani Stanisławie Kazaneckiej za wystrój kwiatami ołtarzy. Dziękujemy również za żywność dla potrzebujących składaną do koszy w czasie adwentu. Wszystkim za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Niech Bóg wynagrodzi Wam ten trud swoją łaską i błogosławieństwem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Informujemy, że w pierwszy dzień świąt – 25.12. i w drugi dzień świąt – 26.12. nie ma Mszy św. o godz. 12:00 – w dolnym kościele i Mszy św. akademickiej o 20:00.
  2. W drugi dzień świąt 26.12. o godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków obchodzących jubileusze sakramentu małżeństwa. Prosimy jubilatów o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Po świętach od 27.12. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Ministranci poinformują o planowanej wizycie kapłana osobiście lub poprzez kartkę w skrzynce pocztowej na dwa dni przed kolędą. Planowany rozkład kolędy będzie wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę 29.12. przypada święto Świętej Rodziny. O godzinie 12:30 Wspólnota Ruchu Światło – Życie – Domowy Kościół zaprasza parafian i gości a szczególnie dzieci na Jasełka do sali teatralnej – wejście od ulicy Inowrocławskiej.
  5. W poniedziałek 30.12. o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian w 2019 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o dar Bożego miłosierdzia rodziny, które w kończącym się roku pożegnały swoich najbliższych.
  6. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać wywiad z rekolekcjonistą oraz artykuł o ubóstwie Chrystusa.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 421 630 zł. Trwa już montaż organów. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz