ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

26.01.2020 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej świętujemy uroczystość św. Jana Bosko – wybitnego wychowawcy i założyciela Salezjanów. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież i starszych po Mszy św. o godz. 11:30 do sali rekreacyjnej na TOMBOLĘ i inne gry i zabawy.
 2. Dzieci i młodzież zapraszamy na półkolonie zimowe w dniach 17-21.02.20. Koszt 70 zł. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii. W programie wiele atrakcji. W dzisiejszą niedzielę na ten właśnie cel będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek, oraz wziąć udział w kiermaszu ciast, z którego dochód przeznaczony będzie również na półkolonie.
  Poszukujemy chętnych wolontariuszy w wieku licealnym, którzy chcieli by pomóc przy organizacji i przeprowadzeniu naszych półkolonii. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. Marcina.
 3. W czwartek zapraszamy na nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych na godz. 18:00. Taca zbierana na Mszy św. nowennowej przeznaczona jest na wsparcie Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.
 4. W piątek 31 stycznia przypada liturgiczna uroczystość św. Jana Bosko – wybitnego wychowawcy i założyciela Salezjanów. Uroczysta Msza św. ku czci Ojca i nauczyciela młodzieży z ucałowaniem jego relikwii w tym dniu o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. młodzież przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, nasze parafialne schole dziecięcą i młodzieżową, ministrantów, studentów, młodzież z Laboratorium Wiary, Kręgi Domowego Kościoła, Żywy Różaniec  oraz wszystkich parafian. W tym dniu nie będzie Mszy św. w dolnym kościele o godz. 19:30 dla przygotowujących się do bierzmowania.
 5. W sobotę 1 lutego – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11:00 i o godz. 12:00 Msza św. wynagradzająca. Natomiast o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. spotkanie modlitewne w salce od ul. Salezjańskiej.
 6. W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic będzie podczas każdej Mszy św. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek ofiar na wsparcie klasztorów klauzurowych.
 7. Również w przyszłą niedzielę 2 lutego jako pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:30. Również zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na dziesiątek różańca na godz. 11:20. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i o godz. 17:45 zakończenie adoracji.
 8. Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza studentów na spotkania od poniedziałku do piątku na godz. 19:30 do sali nr 7 w domu katechetycznym, wejście od ul. Inowrocławskiej.
 9. Laboratorium Wiary w najbliższy czwartek zaprasza młodzież postakademicką i pracującą na spotkanie integracyjne. Szczegóły na Facebooku.
 10. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 3.02. i potrwa do 27.02. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym (wejście od ul. Mł. Techników) o godz. 19:30. Zapisy drogą mailową – adres podany jest na stronie parafii, bądź na pierwszym spotkaniu. Wcześniej nie trzeba się zapisywać.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 508 000 zł. Rozpoczął się ostatni etap montażu organów – strojenie głosów, który potrwa około dwóch miesięcy. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Mariusz DOBRZENIECKI; Zygmunt KAŁWAK; Jadwiga NIZIOŁ; Krystyna KWIECIEŃ.  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
Proboszcz