ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 8.08.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 623 700 zł - 83.16%

3.02.2019 – 4. Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od 04.02. do 08.02. organizowane są w naszej parafii  półkolonie dla dzieci. Koszt 50 zł. od osoby (w miarę możliwości). Informacje  w sprawie półkolonii  u ks. Marcina. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i o godz. 17.45 zakończenie adoracji.
 3. W poniedziałek 04 lutego przypada 13. rocznica konsekracji biskupiej naszego Metropolity J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Natomiast w piątek 08 lutego przypada 49. rocznica konsekracji biskupiej J.Em. księdza kard. Henryka Gulbinowicza. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych najdostojniejszych Arcypasterzach.
 4. We wtorek 05 lutego przypada wspomnienie św. Agaty. Na Mszach św. błogosławieństwo chleba i wody.
 5. Czwartek 07 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na nowennie do MB Wspomożycielki Wiernych modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 6. Duszpasterstwo POSTakademickie – Laboratorium Wiary – zaprasza w najbliższy czwartek na bal karnawałowy w klimacie średniowiecza. Rozpoczniemy o godz. 19:30 w sali oratoryjnej – wejście od ul. Młodych Techników.
 7. Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza wszystkich studentów na Msze Święte Akademickie w każdą niedzielę o 20.00. Po niej wspólna, darmowa kolacja. Zapraszamy też w najbliższym tygodniu w czwartek na 19.30, na spotkanie biblijne z Ewangelią św. Jana. Wszystkie spotkania odbywają się w „siódemce”, wejście od ul. Inowrocławskiej. Szczegóły na Facebooku duszpasterstwa.
 8. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą w środę 13 lutego.
 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 4.02. i potrwa do 28.02. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym (wejście od ul. Mł. Techników) o godz. 19.30. Zapisy drogą mailową – adres podany jest na stronie parafii, bądź na pierwszym spotkaniu.
 10. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” przeczytamy artykuł o św. Walentym oraz relację z III Forum Laboratorium Wiary, którego gościem był ks. Piotr Lorek – wikariusz inspektorialny.
 11. Rodzice 16-lestniego Michała zwracają się z prośbą do ludzi dobrej woli i szlachetnych serc o wsparcie zbiórki na operację serca ratującą życie i rehabilitację pooperacyjnej, która ma się odbyć w Niemczech. Istnieje również możliwość wpłaty na konto. Numer konta Fundacji oraz wszelkie dane podane są na ulotkach. Zbiórkę na ten cel przeprowadzi w przyszłą niedziele tj. 10 lutego rodzina i przyjaciele.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Anna RAFALSKA; Marianna CZAPSKA; Ludgiera SUROWSKA-CZEBOTAREWICZ; Marian ROMAŃSKI; Tadeusz OLSZOWIEC; Zenon RUDNICKI; Maria Piskur-GRAWERSKA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz