ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

8.12.2019 – 2 NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rozważania rekolekcyjne dziś podczas każdej Mszy św. a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00; 12.00 i 18.00. Dzień spowiedzi we wtorek: od godz. 7.30 do 9.00; 11.30 do 13.00 i 17.30 do 19.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Guziejko z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież po Mszy św. o godz. 11:30 do Sali rekreacyjnej na spotkanie ze św. Mikołajem.
 3. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po roratach tradycyjnie zapraszamy dzieci do salek katechetycznych – wejście od ul. Inowrocławskiej – na pączki i kakao. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Parafian o przynoszenie fantów, które dzieci będą mogły wylosować na roratach. Nagrody można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 4. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu  od 19.00 do 20.00  w dolnym k-le.
 6. Wspólnota postakademicka Laboratorium Wiary zaprasza w najbliższy czwartek na konferencję, a po niej adorację. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:30 w salce od ul. Zachodniej.
 7. W piątek 13 grudnia o godz. 17:00 zapraszamy na różaniec fatimski.
 8. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu będzie w  piątek, w dolnym kościele o godz. 19:30. Na tą Mszę św. zapraszamy także całą młodzież naszej parafii.
 9. Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza studentów na spotkania od poniedziałku do piątku na godz. 19.30 do sali nr 7 w domu katechetycznym, wejście od ul. Inowrocławskiej.
 10. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w tym miesiącu przed świętami 18 grudnia. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.
 11. U ministrantów w sklepiku od ul. Młodych Techników można zaopatrzyć się w świece świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne oraz ozdoby bożonarodzeniowe.
 12. Parafialny zespół CARITAS prosi o przynoszenie żywności na zaopatrzenie potrzebujących na święta Bożego Narodzenia. Żywność można składać do koszy przy ołtarzach MB Wspomożycielki i św. Jana Bosko.
 13. W przyszłą niedzielę 15 grudnia będą zbierane ofiary na świąteczne paczki żywnościowe dla samotnych i potrzebują. Za ofiary i wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. Zapisy na paczkę w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 14. Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze Salezjanów Współpracowników w niedzielę 15 grudnia o godz. 16:00.
 15. Zapraszamy na modlitwę kanonami Taizé w czwartek 12 grudnia o godzinie 20.00 w dolnym kościele. Wszystkich parafian, którzy mogliby gościć młodych ludzi podczas spotkania Taizé, zapraszamy na zebranie informacyjne w sobotę 14 grudnia o godzinie 19:00 w sali teatralnej. Nieustannie zachęcamy do składania deklaracji – potrzebujemy jeszcze ponad 200 miejsc.
 16. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać relację z parafialnego odpustu, artykuł o tym, jak to jest być ministrantem oraz informacje o spotkaniu Taize.
 17. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 411.630 zł. Trwa już montaż organów. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Beata POPŁAWSKA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 Ks. Jerzy Bachor
proboszcz