ORGANY U CHRYSTUSA KRÓLA

Stan na dzień 12.09.2020 r. (Cel: 750 000zł)

zebrano 638 000 zł - 85.07%

Boże Narodzenie

 

Drodzy Parafianie! Szanowni Goście!

 

Dziś wpatrujemy się w Boga, który stał się człowiekiem, pochylamy się nad Słowem, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. W swoim przyjściu na świat Bóg pokazuje nam, że jest Bogiem otwartym na człowieka, gotów sam stać się dla nas pokarmem. Przychodzi na świat w Betlejem, w domu chleba i sam staje się Chlebem Żywym, który zstąpił z nieba.

Życzymy, aby spotkanie z przychodzącym na świat Zbawicielem zaowocowało w nas darem pokoju, miłości i wzajemnej życzliwości oraz błogosławieństwem Bożej Dzieciny na każdy dzień. Wesołych Świąt!

Duszpasterze – Salezjanie

 

Podziękowania.

Składamy serdeczne podziękowania: państwu kościelnym Hannie i Józefowi Badylakom, pani Grażynie Siedleckiej i Danielowi Lachowskiemu za pracę w zakrystii i organizację przebiegu świąt; p. organiście Marcinowi za oprawę muzyczną; panu Antoniemu Matuszczakowi za pomoc przy zbieraniu tacy; Michałowi Kawie za wszelką pomoc oraz za pilnowanie i aktualizację parafialnej strony internetowej;  Służbie Liturgicznej za obecność i oprawę liturgii; ekipie, która przywiozła, oprawiła, ustawiła i ubrała choinki oraz zrobiła szopkę bożonarodzeniową; paniom i panom za posprzątanie i świąteczny wystrój naszej świątyni; pani Stanisławie Kazaneckiej za wystrój kwiatami ołtarzy; paniom z Żywego Różańca za przygotowanie sali na Wigilię dla samotnych i ubogich; młodzieży, która służyła przy stołach w czasie  Wigilii; wszystkim, którzy przynieśli ciasto i złożyli ofiary na zorganizowanie tej Wigilii. Dziękujemy również za żywność dla potrzebujących składaną do koszy w czasie adwentu.

Niech Bóg wynagrodzi Wam ten trud swoją łaską i błogosławieństwem.

 

  1. Informujemy, że w pierwszy dzień świąt – 25.12. i w drugi dzień świąt – 26. 12. nie ma Mszy św. o godz. 12.00 – w dolnym kościele i Mszy św. akademickiej o 20.00.
  2. W drugi dzień świąt 26.12. na Mszy św. o godz. 13.00 modlimy się w intencji małżonków obchodzących jubileusze sakramentu małżeństwa.
  3. Po świętach od 27.12. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Ministranci poinformują o planowanej wizycie kapłana osobiście lub poprzez kartkę w skrzynce pocztowej na dwa dni przed kolędą. Planowany rozkład kolędy wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. (Można też przeczytać rozkład kolędy.)
  4. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 16.00 – 17.30 i w sobotę od 10.00 – 11.30.
  5. W niedzielę 30.12. przypada święto  Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
    W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian w 2018 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o dar Bożego miłosierdzia rodziny, które w kończącym się roku pożegnały swoich najbliższych.
  6. Również w niedzielę 30.12.2018r.  o godzinie 12.30 Wspólnota Ruchu Światło – Życie – Domowy Kościół  zaprasza parafian i gości a szczególnie dzieci na Jasełka do sali teatralnej – wejście od ulicy Inowrocławskiej.
  7. Wspólnota postakademicka Laboratorium Wiary zaprasza na zabawę sylwestrową. Początek godz. 20.00. W programie m.in. tańce i planszówki. W nowy rok wejdziemy Eucharystią. Zapraszamy każdego, kto chce poznać naszą wspólnotę. Zapisy do 27.12, szczegóły na plakatach.
  8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz