OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W ubiegłą niedzielę o godz. 20.40 odszedł do Pana nasz współbrat salezjanin ks. Antoni Pańczyszyn. Polecamy zmarłego kapłana szczególnej pamięci modlitewnej parafian.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W poniedziałek o godz.9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół podstawowych

 

 1. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii od jutrzejszego poniedziałku 4 września o godz. 19.30 – wejście od ulicy Młodych Techników (schodami w dół). Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

 1. W poniedziałek od  godz. 19.30 do 20.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w sali od ul. Zachodniej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

 

 1. We wtorek o godz.16.00 – spotkanie dla katechetów.

 

 1. W środę 6 września kapłańskie odwiedziny chorych. Telefonicznie lub w kancelarii parafialnej można zgłaszać osoby chore chcące skorzystać z sakramentalnej posługi kapłana.

 

 1. 7 września pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

 1. W najbliższą środę w Laboratorium Wiary o godz. 19.30 Liturgia Słowa i dzielenie się Słowem Bożym Serdecznie zapraszamy młodzież od 18+: studentów, pracujących. niepracujących, młodych małżonków, poszukujących. Spotkania odbywają się w sali od ul. Zachodniej.

 

 1. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy młodzież na Mszę św. w każdy piątek o godz. 19.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz. 8.30.

 

 1. Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają najnowszy numer Rycerzy Chrystusa Króla. Możemy w nim przeczytać artykuł o NMP Częstochowskiej i jubileuszu koronacji oraz wywiad z ks. Dariuszem Menclem. Ministranci mają również numery wakacyjne (lipcowy i sierpniowy). 1 października zostanie wydany 26 numer Rycerzy Chrystusa Króla, który w całości chcemy poświęcić śp. ks. Antoniemu Pańczyszynowi. Wspomnienia i zdjęcia prosimy dostarczać do niedzieli 24 września do zakrystii lub na mailowo na adres redakcji (na ostatniej stronie każdego numeru). Zapraszamy też do lektury prasy katolickiej – salezjańskiego miesięcznika Don Bosco, pisma naszej archidiecezji Nowe Życie, tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz do korzystania z licznych katolickich portali internetowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz domu dla dziewcząt uzależnionych pod nazwą Wspólnota „Razem Łatwiej”, którą przeprowadzą siostry katarzynki

 

 

 

Powierzamy Bogu naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Antoni Pańczyszyn, Stanisława Cytowicz, Marianna Gruszka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niechaj odpoczywają w pokoju.