OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom naszej parafii które zaangażowały się w przygotowanie odpustu parafialnego.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, od godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok i okres liturgiczny – Adwent. Od poniedziałku codziennie o godz. 6.30 będziemy celebrować Roraty czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na pączka. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na poczęstunek dla dzieci. W grudniu godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 6.00.

 

 1. W poniedziałek od  godz. 19.30 do 20.30 zapraszamy  na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do sali od ul. Zachodniej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

 

 1. We wtorek 5 grudnia o godz. 16 – spotkanie dla katechetów.

 

 1. W środę 6 grudnia wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja, który jest patronem naszego dolnego kościoła. Z tego względu Msze św. o godz. 12.00 i 18.00 zostaną odprawione w dolnym kościele.

 

 1. Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka zwracają się z prośbą do Parafian o przyniesienie na Finał Szlachetnej Paczki 9 i 10 grudnia  wypieków lub innego poczęstunku w podziękowaniu dla darczyńców. Magazyn SZP do którego prosimy przynosić ciasta znajduje się w sali nr 1 na przeciwko wejścia od portierni.

 

 1. 22 grudnia o godz. 15.00 zapraszamy na Wigilię dla osób samotnych i ubogich. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa i odbiór zaproszeń w kancelarii parafialnej od soboty 2 grudnia.

 

 1. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Godziny Mszy św. jak w zwykły dzień tygodnia. Zachęcamy do modlitwy szczególnie w godzinie łaski czyli [między godz. 12.00 a 13.00.

 

 1. Ministranci serdecznie zapraszają do zakupu kartek świątecznych, świec, gazetek i lampionów na roraty. Można je nabyć przy wejściu do kościoła od ul. Zachodniej a także w sklepiku parafialnym przy głównym wejściu. W zakrystii przy głównym wejściu można także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki. Bóg zapłać wszystkim osobom, które ofiarowały nagrody dla dzieci uczęszczających na roraty.

 

 1. Rada Osiedla Szczepin informuje, że przy ul. Zachodniej 1 została postawiona Lodówka Społeczna. Można w niej pozostawić produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących mieszkańców osiedla, którzy chcieliby anonimowo skorzystać z takiej pomocy.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby pomagać ubogim z naszej parafii. Kontakt w każdy wtorek od 16.00 do 17.45 w pomieszczeniach Caritas od ul. Salezjańskiej. Prosimy też o przynoszenie żywności do koszy ustawionych obok obrazów Maryi Wspomożycielki i św. Jana Bosko.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Różańca św.

 

 1. Także w przyszłą niedziele siostra Anna Polak przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz misji w Etiopii.

 


Powierzamy Bogu naszych zmarłych. W tym tygodniu odeszli do Pana:

Władysław ŁUCZYŃSKI, Eleonora ŚWIĄTEK, Michał SOBSTYL

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Przez miłosierdzie Boże niechaj odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.