1.03.2020 – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13:00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. W ramach adoracji o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zakończenie adoracji.
 2. W poniedziałek zapraszamy do dolnego kościoła na adorację Najśw. Sakramentu w godz. od. 19:00 do 20:00.
 3. We wtorek 3 marca o godz. 16:30 w Sali teatralnej katecheza parafialna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Również we wtorek o godz. 19:00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W środę 4 marca odwiedziny chorych.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszach św. o godz. 8:00 i 12:00; o godz. 16:30 – dla dzieci z Komunią św.; 17:30 – dla dorosłych; po Mszy św. o 19:30 – dla młodzieży.
  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
 6. W czwartek 5 marca – pierwszy czwartek miesiąc. Na nowennie do Wspomożycielki Wiernych modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.
 7. W czwartek w Laboratorium Wiary spotkanie ze Słowem Bożym lectio divina godz. 19:30, sala od ul. Zachodniej.
 8. W piątek 6 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy św. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od godz. 16:15 i o godz. 16:30. Droga Krzyżowa z Komunią św. Dla młodzieży Msza św. z okazją do spowiedzi o godz. 19:30 i po Mszy św. Droga Krzyżowa w dolnym kościele.
 9. Zapraszamy uczniów klas siódmych na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek, 6 marca, na 18:30 do sali rekreacyjnej. Wejście od ul. Młodych Techników.
 10. W sobotę 7 marca przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11:00 i o godz. 12:00 Msza św. wynagradzająca. Natomiast o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. spotkanie modlitewne w salce od ul. Salezjańskiej.
 11. Chęć podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu będzie można wpisać do wystawionej księgi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przy obrazie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Bardzo prosimy o nie wpisywanie do księgi intencji, a jedynie dane osoby.
 12. Zapraszamy młodzież, małżeństwa, rodziny i dorosłych do przeżycia Misterium Męki Pańskiej. Misterium wystawiane jest przez kleryków seminarium salezjańskiego w Krakowie. Wyjazd organizowany jest w sobotę 14.03.2020r. Szczegóły w zakrystii po Mszach św.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Świniar Warckich – miejsca urodzin św. s. Faustyny Kowalskiej. W drodze powrotnej nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wyjazd 21 marca, koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać relację z parafialnych półkolonii zimowych, artykuł o św. Dominiku Savio oraz kolejną część serii artykułów o salezjańskich generałach – następcach ks. Bosko.
 15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła misyjne Kościoła Ad gentes.
 16. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSKO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2020/2021. Jednocześnie zaprasza na dni otwarte. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły.
 17. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 532 450 zł. Rozpoczął się ostatni etap montażu organów – strojenie głosów, który potrwa około dwóch miesięcy. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
 18. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli dziś jest możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza: „Wybrane na drogę”. Posłuchajmy kilka słów o autorze i książce.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Stanisława(f) KUBIACZYK; Elżbieta SOPUSZYŃSKA; Marianna GROSICKA; Waleria HOŃDO; Janina RADŁOWSKA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
Proboszcz