1.09.2019 – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i o 17.45 zakończenie adoracji.
 2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów szkół naszej parafii będzie w poniedziałek 2 września o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami do wspólnej modlitwy.
 3. Od poniedziałku 2 września wznawiamy poniedziałkowe adoracje Najśw. Sakramentu o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 4. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii 02 września i potrwają do 26 września. Spotkania będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w domu katechetycznym, wejście od ul. Mł. Techników. Zapisy na pierwszym spotkaniu lub drogą mailową: lucjamaria@wp.pl. (pisane małymi literami i razem). Adres jest w ogłoszeniach i na stronie parafii.
 5. Od poniedziałku 2 września po przerwie wakacyjnej wznawiamy Msze św. o godz. 12.00 w dni powszednie.
 6. Spotkanie katechetów we wtorek 3 września o godz. 16.00.
 7. W środę 4 września odwiedziny chorych. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. W czwartek 5 września – pierwszy czwartek miesiąca. Na nowennie do MB Wspomożycielki Wiernych modlimy się o powołania do służby Bożej. Adoracja Najśw. Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 21.00. Po Mszy św. i nowennie spotkanie ministrantów w salce.
 9. W piątek 6 września– pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 8.00; 12.00 i 18.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od godz. 16.15 i Msza św. o godz. 16.30. Msza św. z okazją do spowiedzi dla młodzieży w tym dniu o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 10. W sobotę 7 września – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 11.00 adoracją Najśw. Sakramentu i różańcem w górnym kościele. O godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. spotkanie modlitewne członków krucjaty w salce od ul. Salezjańskiej.
 11. Wyjazd do Zakopanego w sobotę 7 września o godz. 6.00 rano. Zbiórka przy kościele ul. Mł. Techników. Organizatorzy proszą o punktualność.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.30 w górnym kościele.
 13. Po przerwie wakacyjnej kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.30 i w soboty od 10.00 do 11.30.
 14. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu informuje o trwających zapisach do klas z wolnymi miejscami. W szkole podstawowej do klas IV, V oraz VII, a także w technikum w kierunkach mechanik oraz elektronik dla przemysłu lotniczego. Szkoły są publiczne i nieodpłatne. Polecamy i serdecznie zapraszamy!
 15. W najnowszym numerze dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać relację z wakacyjnych półkolonii, artykuł o Matce Teresie z Kalkuty oraz o modlitwach po łacinie.
 16. W związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, Tadeusz Szczyrbak – nasz parafianin, zaprasza do upamiętnienia polskich bohaterów wojennego Wrocławia z Polskiego Ruchu Oporu OLIMP. Spotkanie dzisiaj 1 września 2019 o godz.20.00 przy pomniku OLIMP (róg ulic Sokolniczej i Zelwerowicza nieopodal Placu Jana Pawła II). Prośba o zabranie zniczy.
 17. Stowarzyszenie Serce Szczepina zaprasza na kolejne osiedlowe granie i śpiewanie w plenerze. Start dziś o g. 18:00 na skwerze św. O. Damiana – przy białym kontenerze.
 18. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło 320.200 zł. Nr kont znajdują się na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściach z kościoła oraz w zakrystii. Ofiary na ten cel można składać również w kopertach z dopiskiem „organy”. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafia. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Eugeniusz MATCZAK; Zofia IGNASIAK; Edward PAROSSA; Marianna RZEPECKA; Franciszek KALINKIEWICZ; Wiesław KWIECIEŃ; Kazimierz JEMIOŁA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz