OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Zapraszamy dzieci do Oratorium codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 18.00. Dla młodzieży oratorium jest otwarte od 19.00 do 21.00.

 

2. Zapisy do I Komunii Świętej będą w środę i czwartek tj. 20 i 21 września od godz. 16.00 do 17.30 w sali numer 1 u ks. Tomasza Bednarczuka. Osoby spoza naszej parafii aby się zapisać muszą przynieść ze sobą zgodę ze swojej parafii i świadectwo chrztu dziecka.

 

3. Schola posługująca na niedzielnej Eucharystii o godzinie 20.00 zaprasza wszystkich, którzy chcieliby dołączyć i wspólnym śpiewem oraz grą na instrumentach uwielbiać Pana Boga. Kontakt w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.

 

4. W poniedziałek od godz. 19.30 do 20.30 zapraszamy na adoracja Najświętszego Sakramentu w sali od ul. Zachodniej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

 

5. Laboratorium Wiary zaprasza na cotygodniowe spotkanie w czwartek o godz. 19.30

 

6. Ministranci rozprowadzają 25 numer dwutygodnika „Rycerze Chrystusa Króla”. A w nim: pierwsza rocznica dwutygodnika – przedstawienie redakcji, artykuł o święcie Archaniołów oraz podsumowanie tygodnia wychowania. Ponadto konkurs-krzyżówka z ciekawymi nagrodami. Przypominamy, że do niedzieli 24 września można dostarczać wspomnienia o śp. ks. Antonim Pańczyszynie do zakrystii lub wysyłać na adres redakcji.

 

7. W nowopowstałym naszym Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczęło naukę blisko 470 uczniów. Jednym z ważnych zadań jest modernizacja sportowego terenu wokół szkoły. Wielką szansą na to jest Wrocławski Budżet Obywatelski, dlatego zachęcamy i prosimy o głosowanie na projekt nr 446. Bliższe informacje o projekcie nr 446 znajdują się na internetowej stronie szkoły (www.salez-wroc.pl). Za tydzień po Mszach przy wyjściach z kościoła będzie możliwe oddanie głosu. Konieczne do tego jest posiadanie dowodu osobistego bądź znajomości numeru pesel.

 

8. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby prasa, radio, telewizja, Internet służyły prawdzie i dobru oraz zbliżały ludzi do Boga. Na Dolnym Śląsku od 24 lat tę służbę dla Kościołowi realizuje Katolickie Radio Rodzina. Rozwój radia możliwy jest dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli. Tradycyjnie już w niedzielę środków społecznego przekazu ofiarami złożonymi na tacę wspieramy jego utrzymanie i rozwój.

 

9. Można złożyć podpis pod petycją w obronie dzieci poczętych przy głównym wyjściu z kościoła lub w bibliotece parafialnej dzisiaj od godz. 11.00 do 13.00. Przy podpisie należy podać PESEL i adres.

 

10. Dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie Salezjanów Współpracowników.

 

 

Módlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana śp.:

  Teresa KASPRZAK, Janina PRUSAK

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niechaj odpoczywają w pokoju.