21.01.2018 – 3 niedziela zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W środę 31 stycznia będziemy obchodzić uroczystość św. Jana Bosko, wielkiego wychowawcę i założyciela zgromadzenia salezjańskiego. Do uroczystości tej przygotuje nas nowenna, którą rozpoczniemy w poniedziałek 22 stycznia. Modlitwy nowenny będą odmawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do przyłączenia się do nowenny dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

 

  1. W poniedziałek od godz. 19.30 do 20.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do sali od ul. Zachodniej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

 

  1. W styczniu imieniny obchodzą księża Henryk Soboniak i Tomasz Bednarczuk. Msza św. w intencji solenizantów zostanie odprawiona w środę 24 stycznia o godz. 18.00. Polecamy obu księży szczególnej modlitwie parafian.

 

  1. W środę 24 stycznia o godz. 17.30 nabożeństwo o nawrócenie przez przyczynę błogosławionych oratorianów męczenników młodych oddalonych od Boga.

 

  1. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 5 lutego o godz. 19.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

  1. W czwartek w Laboratorium Wiary o godz. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a po adoracji spotkanie. Spotykamy się w sali od ul. Zachodniej. Laboratorium zaprasza również wszystkich chętnych do wzięcia udziału w INTERNETOWEJ nowennie przed uroczystością św. Jana Bosko. Szczegóły na Facebooku: „laboratorium wiary u Chrystusa Króla”.

 

  1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można u ministrantów nabyć gromnice.

 

  1. ministranci rozprowadzają nowy – 34 numer dwutygodnika Rycerze Chrystusa Króla. Możemy w nim przeczytać artykuł o charyzmatach ks. Bosko, o tygodniu modlitw o jedność chrześcijan oraz pierwszą cześć z serii artykułu o Eucharystii.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby sióstr klauzurowych.

 

Powierzamy modlitwie zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Mieczysław JAMROZIAK, Barbara KŁOK, Jacek GOLIŃSKI, Katarzyna PRUSZYŃSKA

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niechaj odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.