21.04.2019 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Tą radosną nowiną chcemy podzielić się z Wami, drodzy Parafianie i przybyli do nas Goście, w ten dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Niech to będzie  też okazją do złożenia z serca płynących życzeń. Pragniemy, aby słowa pokoju, jakie wyrzekł Chrystus w Wieczerniku, wśród zalęknionych uczniów, odmieniły i nasze życie. Niech sprawią, abyśmy każdego dnia umierali dla grzechu, a żyli dla Boga. Niech odsuną od nas  lęk, obawę i smutek, a serca napełnią wiarą, nadzieją i miłością. Życzymy, aby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was radością, łaską zdrowia i wszelką doczesną pomyślnością. Szczęść Boże!

Duszpasterze – Salezjanie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas liturgii Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego: służbie liturgicznej, państwu Hannie i Józefowi, pani Grażynie, panu Danielowi za posługę w zakrystii, panu organiście Marcinowi z małżonką, zespołowi muzycznemu, paniom i panom sprzątającym i przygotowującym kościół i jego otoczenie, pani Stanisławie za wystrój kwiatami naszej świątyni, p. Hannie za przygotowanie Ciemnicy, młodzieży i studentom za przygotowanie Grobu Pańskiego, apostołom z Wielkiego Czwartku, grupie Caritas przygotowującej pomoc dla ubogich, orkiestrze, policji i wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy uroczystości.
 2. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w dolnym kościele oraz Mszy św. akademickiej o godz. 20.00, pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00 Msza św. w intencji małżonków obchodzących jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Taca zbierana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na wsparcie katolickich uczelni.
 4. W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski ze względu na dni w oktawie Wielkanocy została w tym roku przeniesiona z wtorku, 23 kwietnia, na wtorek 30 kwietnia.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą codziennie odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45 przed obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. s. Faustyny.
  W niedzielę Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 15.30 Msza św. w int. czcicieli Bożego Miłosierdzia; o godz. 16.30 koncert uwielbienia Bożego Miłosierdzia, kerygmat, modlitwy wstawiennicze. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 będzie w dolnym kościele.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku połączonej z Kongresem Maryi Wspomożycielki Wiernych w dniach 10 i 11 maja. Po drodze odwiedzimy grób i muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, miejsce cudu eucharystycznego w Sokółce, gdzie przenocujemy, Suchowolę – parafię narodzin ks. Popiełuszki. Koszt 280 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 6 maja i będzie trwał do 30 maja. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki w domu katechetycznym o godz. 19.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu lub drogą mailową – adres podany na stronie parafii.
 9. Zapraszamy na XX Pielgrzymkę Młodych Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 25 maja (sobota). Zapisy w bibliotece.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Helena WIĘCKOWSKA; Seweryn DUDEK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.