OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mariusza Wencławka, który do środy będzie głosił rekolekcje adwentowe. Nauki podczas Mszy św. od niedzieli do środy oraz dla młodzieży od poniedziałku do środy o godz. 19.30.

 

 1. W dniu dzisiejszym nowenna do Bożego Narodzenia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W niedzielę 24 grudnia modlitwy ostatniego dnia nowenny będą odśpiewane po Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. Msze św. roratnie będą celebrowane do soboty 23 grudnia. Dzieci, które uczęszczały na roraty proszone są o przyniesienie swoich dzienniczków w piątek 22 grudnia.

 

 1. W poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.

 

 1. We wtorek 19 grudnia imieniny obchodzi ks. Dariusz Mencel. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00. Polecamy ks. Darka modlitwie parafian.

 

 1. W środę 20 grudnia wizyta duszpasterska u chorych niezdolnych do przyjścia do kościoła.

 

 1. W czwartek w Laboratorium Wiary o godz. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a po adoracji spotkanie opłatkowe. Spotykamy się w sali od ul. Zachodniej. Szczegóły na stronie internetowej.

 

 1. W piątek 22 grudnia o godz. 15.00 w sali oratorium odbędzie się wigilia dla osób samotnych i ubogich.

 

 1. Z sakramentu pojednania będzie można skorzystać podczas wszystkich Mszy św. do przyszłej niedzieli włącznie a także we piątek i w sobotę od godz. 6.30 do 12.30 i od 15.00 do 18.00. Nie będzie spowiedzi w dni świąteczne 25 i 26 grudnia.

 

 1. W przyszłą niedzielę wypada wigilia Bożego Narodzenia w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00. Zapraszamy na Mszę nocną – pasterkę o godz. 22.00 i 24.00. Zachęcamy, by zgodnie z polską tradycją rozpocząć wieczerzę wigilijną odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa, modlitwą, śpiewem kolędy i przełamaniem się poświęconym opłatkiem na znak miłości i pojednania.
 2. 26 grudnia w drugi dzień Świąt zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 w intencji małżonków obchodzących jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilatów można zgłaszać w zakrystii po Mszach św.

 

 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 17.30.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać paniom z Żywego Różańca za pomoc w kwestowaniu na rzecz ubogich w listopadzie i grudniu. Do koszy wystawionych przy ołtarzach Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko można składać artykuły żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

 

 1. Zwracamy się z prośbą do pań i panów o pomoc w przygotowaniu szopki bożonarodzeniowej oraz choinek do kościoła na poniedziałek i wtorek o godz. 9.00.

 

 1. Parafialne koło Caritas zaprasza do współpracy w pomocy ubogim. Osoby chętne mogą zgłosić się we wtorki o godz. 16.00 do pomieszczeń Caritas od ul. Salezjańskiej.

 

 1. U ministrantów w sklepiku można nabyć kartki świąteczne, lampiony i świece wigilijne. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki.

 

 1. Młodzież Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zaprasza po Mszach św. na Bożonarodzeniowy Jarmark Misyjny.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka na wieczerzę wigilijna dla ubogich parafian.

 

Podziękowanie od s. Anny Polak:

Drogi Księże Proboszczu, Księża i Kochani Parafianie!

Z serca dziękuję za Waszą życzliwość, dobroć i otwartość na nasze afrykańska misyjne problemy. Jak dobrze wiedzieć, że są w Polsce ludzie, którym nasz los nie jest obojętny.

Kolejny raz ogromnie zaskoczona Waszą serdecznością dziękuje za tak wielką hojność.  Zebraliśmy 13 634zł i 30 Euro. Cała ta kwota zostanie przekazana na dożywianie i edukację naszych dzieci w Zway. W imieniu tych dzieci bardzo dziękuję!

Anna Polak FMA

 

Powierzamy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

 

Maria ŚWIERCZYŃSKA, Grzegorz GRANIC, Wanda KROKOWSKA, Bożena WARZECHA‑KUDYBA, Janina WASILEWSKA, Marcin GROSEL

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niechaj odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.