9.09.2018 – 23 Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. We wtorek 11 września spotkanie zelatorek i zelatorów Żywego Różańca w salce od ul. Salezjańskiej o godz. 16.00
  2. Z okazji 335. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej w Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła miała miejsce w ostatni weekend ogólnopolska pielgrzymka do Wiednia. O wydarzeniu opowie nasz parafianin Tadeusz Szczyrbak. Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek 11 września 2018 po wieczornej Mszy św. o godz.18.45 w sali teatralnej. Podczas spotkania: zdjęcia z Wiednia, prelekcja, kilka słów o historii i zawirowaniach wokół pomnika Króla Jana III Sobieskiego.
  3. W Laboratorium Wiary w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na godz. 19.30 do sali od ul. Zachodniej. Szczegóły na Facebooku: „laboratorium wiary u Chrystusa Króla”.
  4. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i chcącą przyjąć ten sakrament w piątek, w dolnym kościele o godz. 19.30.
  5. W sobotę 15 września zapraszamy dzieci i młodzież – ministrantów, młodzież oratorium, rodziców i sympatyków ks. Bosko na wyjazd integracyjny na Ślężę. Zbiórka przed kościołem od ul. Mł. Techników o godz. 7.30 a wyjazd o 8.00. Zapisy w zakrystii i u ks. Marcina.
  6. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie tradycyjnie w drugą niedzielę maja tj. 12 maja 2019r. o godz. 9.15. Zapisy na przygotowanie do  I Komunii św. będą 25 września w sali nr 1 – dom katechetyczny, wejście od ul. Mł. Techników od godz. 16.00 do 18.00.  Przy zapisie trzeba dostarczyć: akt chrztu dziecka, jeśli było chrzczone w innej parafii niż nasza i  zgodę księdza proboszcza swojej parafii – jeśli nie mieszka na terenie naszej parafii.
  7. Rocznica I Komunii św. również będzie 12 maja 2019 r. na Mszy św. o godz. 12.15. Jako przygotowanie do przeżycia tej uroczystości  zapraszamy dzieci rocznicowe, aby przez ten cały rok szkolny praktykowały Pierwsze Piątki miesiąca i nie zapominały o niedzielnej Mszy św. Rodziców prosimy, aby otoczyli swoje pociechy troską i pomogli im w przygotowaniu.
  8. W niedzielę 16 września na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy ks. Dariuszowi Menclowi za posługę w naszej parafii. Zapraszamy młodzież oratorium, bierzmowanych, Domowy Kościół i parafian do wspólnej modlitwy w int. ks. Darka. Będzie to również okazja, aby powitać nowych duszpasterzy: ks. Jacka Falkowskiego i ks. Marcina Tyszkiewicza.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Salezjanów Współpracowników w salce od ul. Salezjańskiej.
  10. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się ostatnia w tym roku „niedziela sąsiedzka” na skwerze św. o. Damiana przy ul. Zachodniej. Jak zawsze przygotowanych jest wiele atrakcji.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Stanisława(f) GAJDZIS; Teresa CHMIELEWSKA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.