7.06.2026 – 10. niedziela zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dziś jeszcze po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
- W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
- w poniedziałek św. Jadwigi Królowej
- w czwartek św. Barnaby, Ap., zakończenie oktawy Bożego Ciała; po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 z okazją do spowiedzi
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów
- w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski z procesją wokół kościoła
- nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17:30, do czwartku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła, serdecznie zapraszamy
- Osoby które zapisały się na spływ pontonowy prosimy o dokonanie wpłaty
- Misje Parafialne odbędą się w dniach 21 – 28 czerwca, wygłosi jest ks. Rafał Jarosiewicz, na drzwiach kościoła oraz na naszej stronie jest zamieszczony rozkład Misji
- od 6 do 10 lipca organizujemy półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej, karty zgłoszeń do pobrania w zakrystii
- przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00 – będzie tylko Msza św. o godz. 12:00, pozostałe godziny bez zmian
- mimo wysokich temperatur przypominamy, aby na Mszę św. przychodzić w stroju odpowiednim i godnym do uczestnictwa w świętych obrzędach
- Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
- taca zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele remontowe; została wykonana modernizacja nagłośnienia, w najbliższych dniach zostaną jeszcze wymienione mikrofony
- młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych dziękuje za ofiary w wys. 9 250 zł. zebrane w ostatnią niedzielę
- można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Meksyku – wyjazd 1 lutego 2027 roku, informacje na plakatach lub u ks. Proboszcza
- dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie w piątek naszego kościoła
- Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.
Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:
Krystyna Kotara, Barbara Domagała, Urszula Bieńkowska, Grzegorz Surowiecki, Zdzisław Zapolski, Zenon Szalewski
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Ks. Wiesław Pindel
proboszcz