PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

01.08.2021 – 18 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Z dniem 1 sierpnia urząd proboszcza parafii Chrystusa Króla i przełożonego Domu Zakonnego obejmuje ks. Wiesław Pindel SDB.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8:30 zmiana tajemnic żywego Różańca. Natomiast po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 17:45 zakończenie adoracji.
  3. W związku z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem NMP Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu porcjunkuli. Odpust ten można uzyskać od południa (godz. 12:00) 1 sierpnia do północy (godz. 24:00) 2 sierpnia w kościołach parafialnych. Warunki: spowiedź i Komunia św. – san łaski uświęcającej; nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”; dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W czwartek 5 sierpnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na wieczornej Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych modlimy się o powołania do służby Bożej. Po Mszy św. i nowennie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
  5. W piątek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę 7 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00 w górnym kościele. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem wynagradzającym. Na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. spotkanie modlitewne członków krucjaty w salce od ul. Salezjańskiej.
  7. Miesiąc sierpień w tradycji Polskiej jest przeżywany jako miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych – miesiąc trzeźwości. Swoją chęć abstynencji można wpisać do Księgi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która jest wystawiona na stoliku przy obrazie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do księgi prosimy nie wpisywać intencji.
  8. W dniach od wtorku – 3 sierpnia, do wtorku 10 sierpnia, odbędzie się 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Ze względu na epidemię w tym roku pielgrzymka odbywa się etapami – po zakończeniu etapu pielgrzymi wracają do domu. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestnictwa w grupie duchowych pielgrzymów. Na listę duchowych pielgrzymów można zapisać się w zakrystii. Na czas pieszej pielgrzymki grupa duchowych pielgrzymów gromadzi się na wspólnej modlitwie w górnym kościele o godz. 7:00.
  9. W miesiącach wakacyjnych – lipiec, sierpień – kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.00 i w soboty w godz. 10.00 – 11.00.
  10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Kazimiera(f) ŁOBCZA; Rafał KOWALSKI

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.