1.11.2025 – 31. niedziela zwykła
Posted On 1 listopada 2025
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
- W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
- we wtorek św. Karola Boromeusza, bpa
- I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
- I piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, spowiedź po południu od godz.17.30
- w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca
- różaniec z wypominkami za zmarłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.15
- Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu, warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
- Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych salezjanów w poniedziałek 3 listopada o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Bujwida.
- Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek i środę o godz. 17.00 w dolnym kościele (wg podanego grafiku).
- W nocy z piątku na sobotę w naszym Oratorium odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży, osoby które w jakikolwiek chciały wesprzeć to spotkanie (ciasto, owoce, napoje), prosimy o kontakt z ks. Adrianem.
- Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
- taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele remontowe – kończymy rozpoczęty w ubiegłym roku remont schodów – wejścia od ul. Młodych Techników; w tym miesiącu przed odpustem parafialnym – będzie wykonany doroczny przegląd i konserwacja organów
- w zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci
- w kościele wyłożone są kartki na wypominki, prosimy o czytelne wypełnianie, dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary; na drzwiach kościoła, w gablotach oraz na stronie internetowej jest zamieszczony grafik, w których dzień tygodnia będą odmawiane wypominki z danej ulicy
- dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie w piątek naszego kościoła
- Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.
Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:
Tomasz Hudek, Anna Kamińska
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Ks. Wiesław Pindel
proboszcz