»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

10.12.2017 – 2 niedziela Adwentu

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi salezjanin ks. Mariusz Wencławek przełożony wspólnoty salezjańskiej w Szczecinie.

 

  1. Od soboty 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia podczas Mszy św. roratnich, które z tego względu będą zaczynały się o 5 minut wcześniej o godz. 6.25.

 

  1. W środę 16 grudnia o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencji dzieła Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz kapłanów naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja w bibliotece parafialnej.

 

  1. W czwartek w Laboratorium Wiary Msza św. o godz. 19.30 w sali od ul. Zachodniej. Po Mszy św. spotkanie. Szczegóły na Facebooku.

 

  1. Rozpoczęła się też świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Kosze są wystawione przy ołtarzu Wspomożycielki i św. Jana Bosko..  

 

  1. W sklepiku parafialnym u ministrantów można nabyć świąteczne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom a także kartki i lampiony. w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki

 

  1. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych.

 

  1. W niedzielę 17 grudnia młodzież Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zaprasza na Bożonarodzeniowy Jarmark Misyjny.

 

  1. W drugi dzień świąt 26 grudnia o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji małżonków obchodzących jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. Dzisiaj po Mszach św. siostra Anna Polak przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz misji w Etiopii. Za tydzień odbędzie się zbiórka na wieczerzę wigilijna dla ubogich parafian.

 

Powierzmy Bogu naszych zmarłych parafian, śp.:

Ryszard REPSKI, Eugeniusz GOLIŃSKI, Joanna PIENIĄŻEK

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niechaj odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.