PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

13.09.2020 – 24 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy całą wspólnotę parafialną na uroczyste poświęcenie organów i koncert organowy. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17:00 Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp. Andrzeja Siemieniewskiego; po  Mszy św. koncert organowy wykonaniu  Thomasa Corneliusa. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 3. We wtorek, 15 września na godz. 18:30 zapraszamy młodzież na próbę przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W środę,  16 września na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w int. naszej Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja, TV TRWAM, księży naszej parafii. W tym dniu przypada 25. rocznica powstania Koła Radia Maryja przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie słuchaczy Radia Maryja w bibliotece parafialnej.
 5. W czwartek, piątek i sobotę kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 6. W czwartek zapraszamy na nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych. Taca zbierana na Mszy św. nowennowej przeznaczona jest na wsparcie katolickich mediów, Radio Maryja, TV TRWAM.
 7. W piątek 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
 8. W piątek 18 września zapraszamy parafian do udziału w pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Czuwanie rozpocznie się o 16:45 drogą krzyżową na wałach jasnogórskich. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
 9. W następną niedzielę 20 września zapraszamy na procesję dziękczynno-błagalną ulicami miasta z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 16:00 w bazylice św. Elżbiety (k-ł garnizonowy). Po Mszy św. procesja uda się do k-ła Świętych Stanisława, Wacława i Doroty.
 10. W przyszłą niedziele, 20 września o godz. 16:00 spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 11. W najnowszym numerze „Rycerzy Chrystusa Króla” przeczytamy o trwającym remoncie w oratorium, artykuł o formie przyjmowania komunii na rękę oraz zapowiedź dzisiejszego koncertu organowego.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 638.000 zł. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby spłacić to nasze wspólne przedsięwzięcie. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. Minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Maria STAROŚCIAK; Albina KOC.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
Proboszcz