»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

14.03.2021 – 4. niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8:00, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30 oraz po Mszy św. młodzieżowej o godz. 19.30 – w dolnym kościele. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
  2. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w int. Ojca św., naszej Ojczyzny, kapłanów naszej parafii i mediów katolickich oraz na nowennę do Wspomożycielki Wiernych. Taca zbierana na Mszy św. przeznaczona jest na wsparcie mediów katolickich.
  3. W piątek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencjach powierzonych św. Józefowi. Intencje można składać do skrzynki wystawionej przy figurze św. Józefa w prezbiterium. W tym dniu przypada 8. rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszką. Jest również dzień imienin naszego Arcypasterza ks. Arcybpa. Józefa Kupnego.
  4. W przyszłą niedzielę 21 marca będzie zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego grobu i na świąteczny wystrój kościoła. Prosimy Panie z Żywego Różańca o pomoc w zbiórce. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. W niedzielę 21 marca, na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy.
  6. Żywności dla potrzebujących będzie można składać do koszów wystawionych przy obrazach Wspomożycielki i św. Jana Bosko. Zbiórkę organizuje nasza parafialna CARITAS.
  7. Chorych i starszych parafian, którzy z racji choroby czy wieku nie mogą przyjść do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Odwiedziny musimy rozłożyć w czasie, stosując się do przepisów sanitarnych. Nie będzie konkretnego dnia odwiedzin. Kapłan będzie się umawiał na dzień i godzinę odwiedzin telefonicznie po zgłoszeniu.
  8. W najnowszym numerze “Rycerzy Chrystusa Króla” możemy przeczytać relację z pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, artykuł o św. Józefie oraz co w ostatnim czasie działo się w naszej parafii. Zachęcamy do lektury.
  9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Witold BIEŃKOWSKI; Maria BANDOŁA; Antoni JARZĄBKOWSKI; Bogumiła MAZUR.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz