PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

14.10.2018 – 28 Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem zbierane są ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży. Zbiórkę przeprowadza Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II. Na obchodach Dnia Papieskiego gościmy p. dr Ewelinę Kondziela z Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Jana Pawła II, która na zakończenie ogłoszeń w kilku słowach przedstawi inicjatywy ogólnopolskie podejmowane na rzecz zachowania i propagowania nauczania i dziedzictwa św. Jana Pawła II.
 2. Również dziś o godz. 16.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert z okazji Jubileuszu 80 lat Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Wystąpi Chór Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. O godz.17.00 po koncercie przed kościołem część plenerowa m.in.: wypuszczenie w niebo 80 biało – czerwonych balonów, ułożenie Znaku Rodła z 80 zniczy. Zapraszają organizatorzy: Rodzina Rodła – Wrocław oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu.
 3. W październiku nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy do sali od ul. Zachodniej w godz. od 19.30 do 20.30.
 5. We wtorek 16 października przypada uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
 6. Także we wtorek 16 października o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w int. Ojczyzny,  Radia Maryja, TV TRWAM, kapłanów naszej parafii i liturgicznej służby ołtarza. Po Mszy św. spotkanie słuchaczy Radia Maryja w bibliotece. Zapisy na dwudniową pielgrzymkę  do Torunia na 01 grudnia na uroczystości rocznicowe Radia Maryja w bibliotece parafialnej w każdą niedzielę od 11.00 do 13.00.
 7. W czwartek w Laboratorium Wiary „1Forum Laboratorium Wiary”. Zapraszamy do Sali od ul. Zachodniej na godz. 19.30. Szczegóły na Facebooku: laboratorium wiary u Chrystusa Króla.
 8. W piątek o godz. 11.00 zostanie odprawiona Masza św. z udziałem dyrekcji, nauczycieli, uczniów, pracowników Technikum Żeglugi Śródlądowej i zaproszonych gości. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
 9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i chcącą przyjąć ten sakrament, zapraszamy w piątek do sali teatralnej na katechezę – godz. 18.30 i  Mszę św. o godz. 19.30 do dolnego kościoła.. Na tą Mszę św. zapraszamy także całą młodzież naszej parafii.
 10. Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza wszystkich studentów na Msze Święte Akademickie w każdą niedzielę o 20.00.  Po niej wspólna, darmowa kolacja. Zapraszamy też w najbliższym tygodniu w środę na konferencję nt.: Jak budować dojrzałą religijność? W czwartek natomiast spotkanie biblijne ze św. Pawłem. Wszystkie spotkania odbywają się o 19.30 w „siódemce”, wejście od ul. Inowrocławskiej. Szczegóły na Facebooku duszpasterstwa.
 11. W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Modlitw za Misje. Na Mszach św. będziemy gościć młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 12. W najnowszym numerze dwutygodnika Rycerze Chrystusa Króla możemy przeczytać artykuł o najważniejszych wydarzeniach z pontyfikatu papieża Jana Pawła II, wywiad z prezesem Rodziny Rodła Tadeuszem Szczyrbakiem oraz informacje o działalności Laboratorium Wiary.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Barbara DZIEWISZEK; Antonina ŁUCZYŃSKA; Łucja BANACH; Jan PUKALUK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.