»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

18.11.2018 – 33 Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dla uczczenia św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego, dziś po Mszy św. o 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na śpiew karaoke do sali oratorium. A z racji odpustu parafialnego 25.11. zapraszamy za tydzień w niedzielę na drugą edycję „tomboli”  z nagrodami – również do sali oratorium po Mszy św. o 11.30.
 2. W przyszłą niedzielę 25.11. w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Do uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej. W sobotę 24.11. w wigilię uroczystości o godz. 17.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Program czuwania: godz. 17.00 – konferencja; godz. 18.30 – Msza św.; po Mszy św. adoracja uwielbienia do godz. 22.00. Konferencję, czuwanie poprowadzi i wygłosi Słowo Boże ks. Maciej Guziejko. Zapraszamy parafian i wszystkie grupy działające w naszej parafii do wspólnej modlitwy.
 3. Uroczysta suma odpustowa ku czci Chrystusa Króla Wszechświata zostanie odprawiona w niedzielę 25.11. o godz. 13.00. Sumie przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Inspektor Salezjanów Jarosław Pizoń. Natomiast kazania na pozostałych Mszach św. głosić będzie ks. Maciej Guziejko. Po sumie zapraszamy parafian i przybyłych gości na bigos i ciasto do pomieszczeń w domu katechetycznym – wejście od ul. Mł. Techników i Inowrocławskiej. Szczegóły uroczystości odpustowej na plakatach.
 4. W listopadzie nabożeństwo różańcowe z wypominkami za zmarłych  codziennie o godz. 17.15.
 5. W poniedziałek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu w sali od ul. Zachodniej.
 6. W czwartek spotkanie w Laboratorium Wiary o godz. 19.30 w sali od ul. Zachodniej.
 7. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.30. Na Mszę zapraszamy młodzież naszej parafii.
 8. Ksiądz Tomasz zwraca się z serdeczną prośbą do Parafian o przynoszenie fantów, które dzieci będą mogły wylosować na roratach. Nagrody można przynosić do zakrystii. Natomiast kartki świąteczne, szopki oraz świece będzie można nabyć u naszych ministrantów od przyszłej niedzieli 25 listopada w sklepiku parafialnym a także przy wyjściu od ul. Zachodniej. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie, zaprasza do obejrzenia wystawy „Świętość w małżeństwie i rodzinie”, która znajduje się w tylnej części Kościoła – pod chórem.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Franciszek ŁATKOWSKI; Stanisław KORFANTY; Małgorzata PIEŃKOWSKA; Zofia KURPIK; Irena PILARZ; Barbara KUNDYS; Teresa DZIENIAK; Zofia SZCZEPANIAK

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.