»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

21.03.2021 – 5. niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przy wyjściach z kościoła będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego grobu i na świąteczny wystrój kościoła. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Paniom z Żywego Różańca za pomoc w zbiórce.
  2. Droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8:00; przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30 oraz po Mszy św. młodzieżowej o godz. 19.30 – w dolnym kościele. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w  niedziele  o godz. 17:00.
  3. W czwartek, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest również Dzień Świętości Życia. Po wieczornej Mszy św. nowenna do Wspomożycielki Wiernych. Taca zbierana na Mszy św. o godz. 18.00 przeznaczona jest na wsparcie kleryków z Seminarium Salezjańskiego w Krakowie.
  4. W przyszłą niedzielę NIEDZIELA PALMOWA. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
  5. Niedzielą Palmową rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św. W tygodniu dla dorosłych: poniedziałek, wtorek i środa na Mszach o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Nauki dla młodzieży: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 19.30.
  6. Żywności dla potrzebujących można składać do koszów wystawionych przy obrazach Wspomożycielki i św. Jana Bosko. Zbiórkę organizuje nasza parafialna CARITAS.
  7. Chorych i starszych parafian, którzy z racji choroby czy wieku nie mogą przyjść do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Odwiedziny musimy rozłożyć w czasie, stosując się do przepisów sanitarnych. Nie będzie konkretnego dnia odwiedzin. Kapłan będzie się umawiał na dzień i godzinę odwiedzin telefonicznie po zgłoszeniu. W Wielkim Tygodniu nie będzie odwiedzin chorych – tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
  8. Ze względu na zaostrzony rygor sanitarny, prosimy nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatni moment, aby później nie tłoczyć się w kolejkach. Z sakramentu pokuty można korzystać podczas każdej Mszy św. w kaplicy bł. Oratorian, wejście z przedsionka kościoła od ul. Zachodniej.
  9. Kartki świąteczne można nabyć w zakrystii, za dobrowolną ofiarę.
  10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Tomasz CIASTOŃ; Grzegorz GWIAŹDZIŃSKI; Elżbieta CHUDA; Zdzisława (f) SOBOCIŃSKA; Walenty PŁATEK; Franciszek RÓG

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz