Osoby, które chciałyby wesprzeć parafię w utrzymaniu mieszkających u nas uchodźców z Ukrainy, zachęcamy do dokonywania wpłat na konto parafialne:
07 1600 1156 1847 6262 8000 0001 z dopiskiem "Ukraina"

22.05.2022 – 6. Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś jeszcze o godz. 17.00 dziękczynna modlitwa różańcowa z okazji beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca.
 2. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych – święto patronalne Zgromadzenia Salezjańskiego, zapraszamy parafian i całą Rodzinę Salezjańską na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00
 • w czwartek św. Filipa Neri, prezb.
 • od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego
 • w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 1. W czwartek – 26 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Jacka Kicińskiego
 • próba i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00
 • w dniu bierzmowania podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30 będziemy gościć Elżbietankę, która przedstawi nam sylwetki sióstr elżbietanek, które zostaną beatyfikowane  w dniu 11 czerwca; na uroczystość bierzmowania zapraszamy rodziców i bliskich naszej młodzieży oraz naszych parafian, gdyż jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu parafii
 1. W niedzielę będziemy gościć w naszym kościele p. Kamila Radzimowskiego, grającego na instrumencie „duduk ormiański”, którego historia sięga 3 tys. lat. Kilka minut przed każdą Mszą św. odbędzie się krótki koncert. Przy głównym wejściu będzie również można nabyć płyty z prezentowaną muzyką.
 2. W związku z zaistniałą sytuacją kradzieży pieniędzy oratoryjnych, przeznaczonych na dofinansowanie tegorocznych akcji wakacyjnych, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych, przy głównym wejściu do kościoła, młodzież z naszego Oratorium przeprowadzi kiermasz ciast.  Będzie to wyjątkowa kumulacja dobroci, gdyż przepysznym smakom będzie towarzyszyła myśl wsparcia dobrego dzieła.
 3. Osoby wybierające się 4 czerwca na pielgrzymkę Żywego Różańca proszone są o wpłacanie 60 zł do p. zelatorki. Wyjazd o godz. 6.00 spod kościoła.
 4. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu z okazji 5-lecia zaprasza na FESTYN na  ul. Świętokrzyską 45-55 w najbliższą niedzielę 29 maja w godz. 12.30 – 18.30. W programie wiele atrakcji dla dzieci i starszych.
 5. W najbliższy wtorek 24 maja we Wrocławiu będzie gościł ks. bp Vitalii Kryvytskyi, salezjanin, ordynariusz diecezji kijowsko – żytomierskiej.  Społeczność ukraińską zapraszamy na otwarte spotkanie na godz. 16.00 do auli Liceum Salezjańskiego przy ul. Prusa 78, a wszystkich do kościoła św. Michała Arch. na godz. 18.00 na  Eucharystię dziękczynną za 25 lat kapłaństwa.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego
 • dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie świątyni w piątkowy wieczór
 • w nowym numerze “Rycerzy Chrystusa Króla” możemy przeczytać artykuł o nowym biskupie pomocniczym archidiecezji wrocławskiej oraz o św. Jadwidze, królowej Polski
 1. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Zenon Rezler i Maria Strugała

Ks. Wiesław Pindel
proboszcz