Nabożeństwach pasyjne w naszej parafii:

Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8:00, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30 oraz po Mszy św. młodzieżowej o godz. 19:30.
Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

26.07.2020 – 17 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W związku z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem NMP Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu porcjunkuli. Odpust ten można uzyskać od południa (godz. 12:00) 1 sierpnia do północy (godz. 24:00) 2 sierpnia w kościołach parafialnych. Warunki: spowiedź i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”; dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  2. W sobotę 1 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00 w górnym kościele. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem wynagradzającym. Na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. spotkanie modlitewne członków krucjaty w salce od ul. Salezjańskiej.
  3. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia pierwsza niedziele miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 17:45 zakończenie adoracji.
  4. W dniach od niedzieli, 2 sierpnia, do poniedziałku 10 sierpnia, 40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Ze względu na epidemię w tym roku pielgrzymka odbywa się etapami – po zakończeniu etapu pielgrzymi wracają do domu. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestnictwa w grupie duchowych pielgrzymów. Na listę duchowych pielgrzymów można zapisać się w zakrystii. Na czas pieszej pielgrzymki grupa duchowych pielgrzymów gromadzi się na wspólnej modlitwie w górnym kościele o godz. 17:00.
  5. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki w godz. 16:00 – 17:00 i w soboty od 10:00 do 11:00.
  6. W przyszłą niedzielę Mszą Świętą o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej na Piasku rozpocznie się X Festiwal Kultury Polskiej Polonia Cantans. Po Mszy odbędzie się koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II oraz Słudze Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu pt. „Wszystko postawiłem na Maryję” w wykonaniu Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen”.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na organy wpłynęło łącznie 620.000 zł. Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia finansowego, aby dokończyć to nasze wspólne przedsięwzięcie. Polecamy tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.

Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
Proboszcz