»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

28.02.2021 – 2. niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przeżywamy niedzielę modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami Ad Gentes. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła. Paniom z Żywego Różańca dziękujemy za pomoc w zbiórce ofiar.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8:00, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30 oraz po Mszy św. młodzieżowej o godz. 19.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
  3. W czwartek 4 marca – pierwszy czwartek miesiąc. Na Mszy św. i nowennie do Wspomożycielki Wiernych modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. i nowennie  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.
  4. W piątek 5 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy św. Udział we Mszy św. i drodze krzyżowej niech będzie aktem wynagradzającym Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy przeciw Miłości Bożej.
  5. W piątek 5 marca wznawiamy Mszę św. dla młodzieży o godz. 19.30 – w górnym kościele. Po Mszy św. droga krzyzowa. Zapraszamy do udziału młodzież przygotowującą się do bierzmowani i młodzież całej naszej parafii oraz wszystkich chętnych.
  6. W sobotę 6 marca przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Natomiast o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy św. spotkanie modlitewne w salce od ul. Salezjańskiej.
  7. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziele m-ca. Po Mszy św. o godz. 8.30. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zakończenie adoracji.
  8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Krystyna OCZKO; Jan CIASTOŃ; Ewa SZPILA.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz