»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

28.03.2021 – 6. niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej Mszy św. W tygodniu dla dorosłych: poniedziałek, wtorek i środa na Mszach o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Nauki dla młodzieży: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 19.30. Rekolekcje prowadzi ks. Zbigniew Wójcik – salezjanin.
 2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00.
 3. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej i świątecznej. Okazja do spowiedzi w tym dniu podczas Mszy św. o godz. 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. Dla młodzieży od godz. 19.00. Spowiedź będzie w sali bł. Oratorian – wejście z przedsionka k-ła od ul. Zachodniej oraz w sali od ul. Inowrocławskiej – wejście z przedsionka k-ła.
 4. Najważniejsze wydarzenie roku liturgicznego – Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek liturgią Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Pana Jezusa w kaplicy adoracji do godz. 22.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 6:30 i 8:00.
 5. W Wielki Piątek adoracja od 7.00 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku. Zapraszamy tradycyjnie parafian na modlitwę brewiarzową – jutrznię na godz. 7.15. O godz. 8.00 w górnym kościele Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Bożego Miłoiłosierdzia, po Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, po niej adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.
  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, co oznacza wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz że można spożyć jedynie 3 posiłki w tym jeden do syta. Do ograniczenia ilości posiłków nie są zobowiązane osoby, które rozpoczęły 60 rok życia, natomiast do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsny są zobowiązani wszyscy, którzy ukończyli czternasty rok życia.
 6. W Wielką Sobotę adoracja Grobu Pańskiego od godz. 7.00 do 17.00. Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła w górnym kościele o godz. 7.15.
  Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00 na placu przed kościołem od
  Mł. Techników.
  Pokarmy będą święcone co pół godziny. Podczas święconki prosimy parafian o dostosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych – maseczki, odpowiednia odległość.
  Nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień 2) o godz. 15.00 w górnym kościele.
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.30. Prosimy o przyniesienie świec zaopatrzonych w osłonki. Uczestnicy liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę są zwolnieni z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w Niedzielą Zmartwychwstania.
 7. Okazja do spowiedzi w Wielki Czwartek, Wielki Piątek od godz. 8.00 do 11.00 i od 15.30 do 17.30. Natomiast w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 12.00. Spowiedź będzie w sali bł. Oratorian – wejście z przedsionka k-ła od ul. Zachodniej oraz w sali od
  Inowrocławskiej – wejście z przedsionka k-ła. Prosimy o skorzystanie w tych dniach z sakramentu pojednania, bo nie będzie takiej możliwości w święta.
 8. W Wielkim Tygodniu nie będzie odwiedzin chorych – tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 9. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w poniedziałek i wtorek od 16.00 do 17.00. W Wielki Czwartek i Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 10. W pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
 11. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00 Msza św. w intencji małżonków obchodzących jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w zakrystii.
 12. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 przy ul. Ścinawskiej, prowadzi akcję „WIELKANOCNY DAR SERCA”. Na akcję można przekazać art. spożywcze, słodycze, kosmetyki, środki czystości. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym uczniom i ich rodzinom. „Dar serca” można składać na portierni w szkole do 30 marca. Koordynatorem akcji jest p. Radosław Żurawski.
 13. Kartki świąteczne można nabyć w zakrystii, z dobrowolną ofiarę.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

PRZY KORZYSTANIU Z SAKRAMENTU POKUTY I OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH. PO ZAOSTRZENIU PRZEPISÓW W KOŚCIELE JEDNORAZOWO MOŻE BYĆ 150 OSÓB. DO DYSPOZYCJI WIERNYCH JEST CHÓR I PLAC PRZED KOŚCIOŁEM (nagłośniony) OD
UL. MŁ. TECHNIKÓW.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Jan HERBUŚ; Irena ROGALA; Stanisław SIEKIERZYŃSKI; Bolesław PLEŚNIAK; Stanisław BOROWSKI.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz