PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

3.06.2018 – 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, procesja i zakończenie adoracji.
 2. Codziennie do czwartku 7 czerwca o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z procesją. Poświęcenie wianków po procesji w czwartek.
 3. W poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do Sali od ul. Zachodniej.
 4. We wtorek 5 czerwca o godz. 16.00 spotkanie katechetów – obecność obowiązkowa.
 5. W środę 6 czerwca kapłańskie odwiedziny chorych – ostatnie przed wakacjami.
 6. Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Angelus zaprasza wszystkich studentów na Eucharystie akademickie w każdą niedzielę o 20.00, a po nich na wspólną kolację. W tym tygodniu zapraszamy we wtorek o g. 19.30 na kolejne spotkanie biblijne z Dziejami Apostolskimi; a w środę o 19.30 w dolnym kościele Eucharystia w intencji studentów zdających zaliczenia i egzaminy w sesji oraz składających i broniących prace dyplomowe. Ponadto zachęcamy do dołączania do scholi akademickiej. Szczegóły na Facebooku duszpasterstwa.
 7. W czwartek w Laboratorium Wiary liturgia słowa. Zapraszamy na godz. 19.30 do Sali od ul. Zachodniej. Szczegóły na Facebooku: „laboratorium wiary u Chrystusa Króla”.
 8. Również w czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca po mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu do 21.00.
 9. W piątek 8 czerwca przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.
 10. Natomiast w sobotę 9 czerwca wspominamy Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny.
 11. W czerwcu nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 12. Serdecznie zapraszamy rodzinę Żywego Różańca i wszystkich, którzy modlą się na różańcu do wzięcia udziału w rekolekcjach poświęconych modlitwie różańcowej: Różaniec – skarb, który trzeba na nowo odkryć. Rekolekcje odbędą się w naszej parafii od 8 do 10 czerwca. Rozkład rekolekcji jest na plakatach. Rekolekcje poprowadzi o. Władysław Bodzony – redemptorysta z Torunia.
 13. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę dla dzieci do Częstochowy w dniu 16 czerwca. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej w każdą niedzielę w godz. 11.30 do 13.00.
 14. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z modernizacją nagłośnienia kościoła.
 15. „CARITAS” Wrocławska, na prośbę naszego Księdza Arcybiskupa organizuje zbiórkę tornistrów wyposażonych w artykuły szkolne (kredki, farbki, zeszyty, bloki, długopisy itp.) dla dzieci z polskich rodzin mieszkających za naszą wschodnią granicą: „WYPRAWKA DLA ŻAKA, NASZEGO RODAKA”. Wyposażone tornistry można składać do 15 lipca tradycyjnie do koszów przy ołtarzu Wspomożycielki i Jana Bosko. Za dar serca serdeczne „Bóg zapłać”.
 16. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Sportowej Szkoły Podstawowej nr 46 serdecznie zapraszają na drugi Festyn Rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca od godz. 16.00 na terenie boiska szkolnego.

 Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Elżbieta i Tadeusz KOS.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.