»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

4.04.2021 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Alleluja!
Chrystus zmartwychwstał i zajaśniał przed swoim ludem, który wybawił krwią swoją.
Alleluja!
Obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego  oraz pełnych pokoju świąt Wielkanocnych z radosnym Alleluja!
Życzą Salezjanie – Wasi duszpasterze.

  1. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas liturgii Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego: kapłanom, służbie liturgicznej, państwu Hannie i Józefowi, pani Grażynie, panom: Danielowi, Michałowi i Mateuszowi za posługę w zakrystii, panu organiście Marcinowi z małżonką, zespołowi muzycznemu, p. Hannie za przygotowanie Kaplicy Adoracji na Wielki Czwartek, młodzieży i studentom za przygotowanie Grobu Pańskiego.
  2. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 20.00, pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny taca zbierana na Maszach św. przeznaczona jest na wsparcie katolickich uczelni.
  4. W tym miesiącu nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. Proszę zelatorów, aby zmianę tajemnic zrobili w swoich Różach we własnym zakresie.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą codziennie odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.
  6. W niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia, po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i o 15.30 Msza św. w int. czcicieli Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY:
PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH. PO ZAOSTRZENIU PRZEPISÓW W KOŚCIELE JEDNORAZOWO MOŻE BYĆ 150 OSÓB. DO DYSPOZYCJI WIERNYCH JEST CHÓR I PLAC PRZED KOŚCIOŁEM (nagłośniony) OD UL. MŁ. TECHNIKÓW.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Stanisława (f) JAŚKO; Andrzej WIS; Henryka (f) KWIATKOWSKA; Anna KUBISZ; Romuald WIŚNIEWSKI; Helena CWOJDZIŃSKA.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz