»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

6.03.2021 – 3. niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Z racji pierwszej niedzieli, dziś po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zakończenie adoracji.
  2. Dzisiaj również zapraszamy na kiermasz dewocjonaliów i książek religijnych. Kiermasz organizuje nasze Oratorium przy wyjściach z kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dalsze prace remontowe i wyposażenie pomieszczeń oratoryjnych. Wystawione artykuły można nabyć za dowolną kwotę .
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8:00, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30 oraz po Mszy św. młodzieżowej o godz. 19.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
  4. W piątek Msza św.  o godz. 19.30 dla młodzieży w dolnym kościele. Po Mszy św. droga krzyzowa. Zapraszamy do udziału młodzież przygotowującą się do bierzmowania i młodzież całej naszej parafii oraz wszystkich chętnych.
  5. Różaniec fatimski w sobotę 13 marca o godz. 17.00.
  6. Rekolekcje wielkopostne przewidziane są w naszej parafii od Niedzieli Palmowej – 28 marca do Wielkiej Środy – 31 marca – oczywiście jeśli warunki sanitarne na to pozwolą.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.:

 Józef ŚWIRSKI; Ewa PTASZYŃSKA; Władysław PRZYBYŁO; Jan ŁABA.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Jerzy Bachor SDB
proboszcz