»»TERMINY PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. – 2021««


PODCZAS OBECNOŚCI W KOŚCIELE (na modlitwie, Mszy św.) I KORZYSTAJĄC  Z POSŁUGI W KONFESJONALE, PROSIMY O ZACHOWANIE WSZYSTKICH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH STANU EPIDEMII. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE W KOŚCIELE JEST ZA DUŻO OSÓB, WYJDŹ I STAŃ NA ZEWNĄTRZ. APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I INNYCH.


Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00

8.07.2018 – 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Informujemy, że na czas wakacyjny zawieszona jest Msza św. o godz. 12.00: w niedziele dla przedszkolaków i w dni powszednie dla ogółu wiernych.
  2. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30 i w soboty od 10.00 do 11.30.
  3. W Laboratorium Wiary w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na godz. 19.30 do sali od ul. Zachodniej. Szczegóły na Facebooku: „laboratorium wiary u Chrystusa Króla”.
  4. Zapraszamy do wzięcia udziału we Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10 sierpnia. Szczegóły na plakatach, a zapisy w kancelarii lub zakrystii. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestnictwa w grupie duchowych pielgrzymów.
  5. W najnowszym numerze dwutygodnika “Rycerze Chrystusa Króla” możemy przeczytać artykuł obchodach 1050 Jubileuszu pierwszego biskupstwa w Polsce oraz relację z wyjazdu duszpasterstwa akademickiego Angelus. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  6. Numer wakacyjny miesięcznika “Nowe Życie” poświęcony jest tematowi Pisma Świętego. Można w nim przeczytać wywiad z ks. prof. Mariuszem Rosikiem o miejscu Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, dowiedzieć się jak zacząć czytać Biblię oraz jak sięgać po Pismo Święte z dziećmi i zastanowić się jak wyglądałby świat bez Biblii.
  7. W dniach 6 – 7 września br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie oraz Niepokalanowa i Warszawy – świątynia Opatrzności Bożej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 190 zł.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Kazimierz BUDZIK; Henryka(f) KORT; Krystyna JANIK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.