Uroczystość Chrystusa Króla

Co roku już od siedmiu lat, w naszej parafii organizowana jest wigilia uroczystości Chrystusa Króla.
Nasze spotkania rozpoczął Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który miał miejsce w 2016 roku. Od tamtej pory spotykamy się w ten sobotni wieczór po to, by budować jedność w Kościele. W Kościele, w którym różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty na co dzień żyją i funkcjonują na zupełnie różnych drogach, choć oczywiście w jednym Duchu. Jesteśmy jednak tylko ludźmi, ułomnymi i popełniającymi błędy i zdarza się czasem zapomnieć o tym, że nie ma jednej, jedynej słusznej formacji, że Kościół jest piękny w swej różnorodności i że jest w nim miejsce dla każdego. Dlatego też zapraszamy na to wydarzenie przeróżne grupy z wielu wrocławskich parafii które na co dzień żyją można powiedzieć w zupełnie innych wymiarach [:)] – od Odnowy w Duchu Świętym po Neokatechumenat lub inaczej, od Dominikanów po Jezuitów 🙂
Spotkanie rozpoczyna się w sobotę 25 listopada, dzień przed uroczystością Chrystusa Króla, o godzinie 18.00 od tego, co najważniejsze, czyli uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. biskupa Macieja Małygi, przy wsparciu chóru i orkiestry przygotowywanych specjalnie na tę uroczystość. Po jej zakończeniu odbywa się konferencja o. Adama Szustaka w temacie Królestwa Jezusa Chrystusa.
Bezpośrednio po konferencji zespół Wrocław Wielbi wraz z ks. Pawłem Druszczem prowadzi modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W tym samym czasie będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania.
Zapraszamy!
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/EyuOVYst
Utwór Christus Vincit wykonany na zakończenie Mszy Świętej: https://www.youtube.com/watch?v=TWfJyai6AIw
Konferencja ks. bpa. Macieja Małygi: https://youtu.be/FU0pUA1hV8M?feature=shared