Szafarze Eucharystii

Wspólnota Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej przy parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu liczy obecnie dziesięciu mężczyzn. W 2000 roku na wniosek byłego proboszcza parafii księdza Bolesława Kaźmierczaka ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz powołał osoby z naszej parafii aby pomagały księżom w zanoszeniu Komunii Świętej w każdą niedzielę chorym i niepełnosprawnym. W razie potrzeby Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej mogą też rozdzielać Komunię Świętą w czasie Mszy Świętej jeśli ilość osób pragnących przyjąć Ciało Pana Jezusa jest znaczna, a ilość księży jest niewystarczająca.

Jak z powyższego wynika posługa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej chorym i cierpiącym w naszej parafii trwa już od wielu lat. W związku z tym iż starzeją się nasi parafianie posługa ta jest coraz bardziej potrzebna i pożądana przez osoby „uwięzione” we własnym mieszkaniu z powodu swojej niepełnosprawności. Jest to dla nich wielka radość, że co tydzień mogą przyjąć Pana Jezusa do swego serca. Trzeba mocno podkreślić, że osoby chore są wielkim darem dla całej parafii gdyż swoim cierpieniem i modlitwą służą wszystkim wiernym.

Z powodu podeszłego wieku i chorób liczba osób korzystających z cotygodniowej posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej zmienia się, średnio jest to około 12-16 osób odwiedzanych w każdą niedzielę.